Jaký vybrat materiál do kuchyně

JAKÝ VYBRAT MATERIÁL DO KUCHYNĚ

Vybrat správný materiál pro vaši novou kuchyň nemusí být až tak jednoduché. Máte-li možnost investovat do kuchyně vyšší sumu peněz, zcela určitě zvolíte staletími osvědčený masiv, který vás nikdy nezklame. Umělé materiály a různé opravy však díky moderním technologiím začínají masivu „šlapat“ na paty.

LAMINO

Kuchyně z tohoto materiálu ocení zřejmě hlavně mladí a ti, kdo sice chtějí špičkový produkt, ale nehodlají nebo zatím nemohou do něho investovat příliš velkou částku. Toto provedení nabízí obvykle širokou škálu pastelových tónů a imitací dřeva, navíc dobrou kompatibilitu barevného ladění povrchu skříněk s korupusem sestavy. ABS hrany u skříněk jsou odolné proti mechanickému poškození, výhodnou pořizovací cenu umocňuje snadná údržba.

FÓLIE 

Tento způsob povrchové úpravy kuchyní výrobci požívají zřejmě nejčastěji, jeho předností je opět velká barevná paleta (včetně imitací dřevin) a kvalitní design za příznivou cenu.Klienti u těchto kuchyňských sestav oceňují také možnosti rozmanitého plošného tvarování předních ploch stejně jako snadnou údržbu.

MASIV

Kuchyně z masivního dřeva jsou nestárnoucí klasikou, spoléhá se na ni náročný člověk, který stojí o kvalitu a důstojnou reprezentaci. Představa masivu v rustikální podobě je už překonané klišé, díky vlastnostem přírodního materiálu lze počítat s jedinečnou origainalitou výsledku, který se navíc dá výborně sladit s dalším interiérem (obvykle jídelny nebo obývacího pokoje, s nimiž bývá kuchyně často spojena). Pro masiv hovoří nejen solidnost materiálu, ale i příznivost procesu jeho stárnutí, který se projevuje příjemnou patinou.

LAK 

Lakované kuchyně - ať už s vysokým leskem nebo matným vzhledem - si pořizují lidé nároční na design a na dokonalou povrchovou úpravu vysoké kvality, s níž je však spojená i odpovídající cena. Předností těchto kuchyňských sestav je bezesporu hlavně jejich naprosto hladký a vysoce odolný povrch bez pórů, který zaručuje stoprocentní splnění hygienických nároků a snadnou údržbu. 
 

JAKÉ JSOU SOUČASNÉ KUCHYŇSKÉ TRENDY 

  • výrazná kresba dřeva na povrchových částech (dvířka, pracovní plochy)
  • jednobarevný základ korpusu sestavy 
  • kompatibilita materiálu a barevnosti pracovní desky i “zad” sestavy 
  • sklo (matné, broušené, lavírované I barevné) a kov (broušený nerez nebo hliník) v horní části sestavy 
  • vysoký lesk povrchu ploch dvířek